Lamar Porselen Mutfak Tezgahı

Neden Porselen Mutfak Tezgahı
Seçmeliyim ?

09 Şubat 2023

Bu yazımızda, mutfaklarda son dönemde gittikçe yükselen bir trend olan porselen mutfak tezgahının neden tercih edilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri sizler için derledik, iyi okumalar…

mutfak-tezgahi
lamar

Mutfak Tezgahı hiç kuşkusuz mutfağın kalbini oluşturan, onu yaşayan bir mekan haline getiren şeydir.

Tezgah için kullanılabilecek malzeme yelpazesi inanılmaz derecede çeşitlidir. 
Her malzemenin avantajları ve dezavantajları vardır ve bunların seçim yaparken iyi araştırma yapılması gerekir. Her seçenek hakkında biraz daha fazla şey öğrenene kadar hiçbir şeyi göz ardı etmemek en iyisidir. 

Bu nedenlerle mükemmel ve mutlu sofraların yolculuğunun başladığı yer olan tezgah, mutfakta geçirdiğimiz vaktin çoğunu kaplamakta ve bu nedenle de fark ettiğimizden daha fazla önem taşımaktadır. 

Porselen mutfak tezgahı dayanıklı mıdır?
Mutfak tezgahı fiyatları

Porselen Mutfak Tezgahı Dayanıklı Mıdır?

Binlerce yıl önce, porselenin Çin’de başlayan yolculuğu ateşten ve kilden olsa da bugün, üretim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte çok daha geniş bir kullanım alanına ve dağıtım ağına sahiptir.

Porselenin daha dayanıklı ve daha büyük ebatlarda üretiminin kolaylaşması ile birlikte, mutfak tasarımındaki kullanım alanı da genişlemiş ve nihayetinde mutfak tezgahlarının gözdesi porselen tezgahlar olmuştur.

Tezgah İçin Porselen

 Porselenin diğer mutfak tezgahlarına olan üstünlükleri onu hem eşsiz bir seçim hem de estetik bir duruş sahibi yapıyor.

Mutfak tezgahı; modern ya da geleneksel bir bakış açısıyla geniş ve dar alan göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Kişilerin kendi zevklerine ve kullanım amacına hizmet edecek şekilde planlanmalı ve dekore edilmelidir.
Tezgahımızda 
değişikliğe giderken duvar rengi, tezgah ve dolaplarımızı göz önünde bulundurmalıyız.

 

Zaman geçtikçe dünyada yeni trendin sadeleşmek olduğunu görüyoruz. Sade ve şık tezgahlar bu dönemde karşımıza oldukça fazla çıkıyor. Biz de tezgahımız için bu doğrultuda seçimlerimizi yapabiliriz. 

 

 

Mutfak için öncelikle alanın genelini göz önünde bulundurmalıyız. Dolap ve duvar renkleri bizim için iyi bir rehber olacaktır. 

Siz de mutfağınızı daha keyifli bir ortama çevirmek istiyorsanız porselen tezgahları deneyebilirsiniz. Hijyenik, dayanıklı ve güzel bir görüntüsü olan porselen tezgahlar sayesinde yemek yapmak ayrıca sizin için keyifli olacak. 

 

 

Porselen hijyeniktir, pastanızı tezgahın üzerinde yapabilirsiniz.

Porselen Tezgah Leke Tutar Mı?

Porselen tezgahlar, özellikle diğer tezgahlardan çok daha az bakım gerektirmesi nedeni ile kullanıcılara eşsiz bir kolaylık sağlamaktadırlar. Kolayca sıcak tencerenizi üzerine koyabilir, antibakteriyel olması sayesinde yiyeceklerinizi gönül rahatlığıyla üzerinde doğrayabilirsiniz.

Isıya, leke tutmaya ve çizilmelere karşı yüksek dirençli olmakla birlikte aynı zamanda UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır. Solmaya karşı yüksek direnci ile de aldığınız ilk günkü estetiğini yıllar boyunca koruyor.

Porselen tezgahlar, yüksek sıcaklığa dayanıklı, darbelere ve çizilmelere karşı daha dirençlidir. 

Bunun yanı sıra, neme karşı olan özel direnci ile bakteri ve mantar oluşmasını engelleyerek kullanıcılara insan sağlığı için tamamen zararsız ve hijyenik bir alternatif oluşturmaktadırlar.

Porselen tezgahların, kir ve leke tutmaması, temizliğinin ve bakımının da kolay oluşu, mevcut tezgah seçenekleri arasında ön plana çıkmalarını sağlamaktadır.

Lamar Porselen, neme karşı dirençli olması ve diğer tezgah malzemelerinin aksine su geçirmiyor oluşu ile insan sağlığı için de mutfağınızın sağlığı için de en doğru seçenektir. 

Bakımı ve temizliğinin çok kolay olmasını da sağlayan özellikleri ile, porselen tezgahlar mutfağınızın sağlıklı ve hijyenik olduğundan emin olmanızı sağlar. 

Porselen mutfak tezgahı leke tutar mı?
Mutfak tezgahı modelleri

Porselen Mutfak Tezgahı Solma Yapar Mı?

Birbirinden göz alıcı renk ve tasarımlarla üretilen porselen tezgahların, güneş ışını ya da uzun süre kullanım gibi nedenlerle renklerini kaybetmiyor oluşu onların bir ömür kullanılabilir olmasını sağlamakta ve bu yüzden mutfak tasarımında akıllı bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lamar Porselen Yüzeyler farklı desen ve renk seçenekleriyle, kullandığınız alanda istediğiniz uyumu yakalamanıza olanak sağlıyor.

Lamar Porselen; çizilmelere, darbelere, ısıya karşı daha dayanıklı,* hijyenik ve estetiktir. * Mat ve parlak yüzeylerin dayanıklılık dirençleri farklılık gösterebilir.

 

Yaşam alanınızı tasarlarken, hayalinizdeki mutfağı ya da banyoyu ortaya çıkarmaka çalışırken kısıtlanmadığınız özgürce hareket edebileceğiniz seçenekleri porselen kaplamalarda bulmanız mümkün

Kendi ruhunuza iyi gelecek ve kişiliğinizi yansıtacak renkler ve tasarımlar, mutfağınıza ekleteceğiniz porselen tezgahlar ile ya da porselen yüzey kaplamaları ile artık hayatınızın önemli parçalarını şık ve eğlenceli bir hale getirebiliyorlar.

Gerek iç gerekse de dış mekan tasarımlarında kullanabileceğiniz porselen tezgah sunduğu dayanıklılık ve görsel şölen ile, hayalinizdeki mutfağa kavuşmanızı ve uzun yıllar sorunsuzca tadını çıkarmanızı sağlayacaktır…

Yukarıdaki videolardan kullanıcıların porselen tezgah konusundaki deneyimlerine göz atabilirsiniz.

Porselen Tezgah Tasarımları

Calacatta Mutfak Tezgahı
mutfak tezgahı
mutfak tezgahı
mutfak-tezgahi

Lamar Porselen Tezgahlar, özgün sert yüzey malzemesidir… 

Mühendislerce ve mimarlarca sıkça tercih edilme sebebi; dayanıklı, estetik, hijyenik olmasıdır. Kullanıldığı mekanlara hem kısa vadede hem uzun vadede katma değer katarak gün geçtikçe iç mimari projelerdeki önemini arttırmaktadır. 

Lamar Porselen Mutfak Tezgahı müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, sizlerle birlikte porselen mermer sektöründeki yenilikleri takip ederek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

2024 yılının mutfak tasarım trendleri arasında en sık telaffuz edilenlerden porselen mutfak tezgahlarının zarafeti ve dayanıklılığı, diğer ürünlerden çok daha fazla tercih edilmesini sağlarken işlevselliği ile mutfağınızı büyülü bir yaşam alanına da çeviriyor. 

 

 

Daha fazla uygulama görselleri ve farklı yüzey kaplama tasarımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Mutfak Tezgahı Modelleri