En Trend Mermer Masa Modelleri

sapien stone calacatta light 5

Mermer, milattan önce hayatımıza girmiş eşsiz bir doğal taştır. Yüzyıllardır anıtlarda, saraylarda, evlerde, heykellerde, havuzlarda vb. aklımıza gelebilecek her yerde mermer ürünler kullanılmıştır.  Mutfaklarımızda kullandığımız ürünlerin başında da mermer gelmektedir.

Özellikle mutfak masaları konusunda mermer tartışılmaz bir konumdadır. Bunun sebebi mermerin doğal yapısında gizlidir. Mermer masalarda kullanılan mermerler, çok farklı desen, şekil ve renkleriyle adeta yaratıcının bize bir hediyesi gibidir. Yıllardır ahşap fabrikasyon mobilyalardan sıkılan tarz sahibi insanlar için tam bir alternatif olan mermer masalar benzersizdir ve kişiye özeldir.

Bu masalar, damarlı yapısı ve desenleriyle evinizin en dikkat çekici eşyası olmaya adaydır. Kişiye özeldir çünkü herkesin beğeneceği bir tasarım mutlaka mevcuttur. Modası asla geçmeyecek olan mermer masalar uzun yıllar kullanacağınız dayanıklı, şık, zarif ve benzersiz doğal taş ürünüdür.

Mermer Masa Modelleri

lamar porselen sahara noir2

Mermer masaların birçok renk ve desen çeşitleri vardır. Beyaz mermer çeşitleri gerçekten göz alıcı şahane ürünlerdir. Mesela Bianco Carrara…İtalyan doğal taş ürünü olan Bianco Carrara, kendine özgü gri damar yapısıyla en popüler beyaz mermer ürünlerinden bir tanesidir. Mesela Statuario… En değerli iki beyaz mermer ürünlerinden bir tanesi ve mimarların en gözde tercihlerindendir. Mesela Volakas …Beyaz zemin üzerine kahverengi ve eflatun damarlı yapısıyla diğer mermer türlerinden ayrılır. Evinize ayrı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Mesela Calacatta Oro.. Beyaz zemin üzerine altın rengi ve gri yansımalarla diğer ürünlerden kolayca ayırt edilir. Yüzyıllardır en çok tercih edilen İtalyan beyaz mermer ürünlerindendir. Calacatta Oro Verde ise aynı ailenin farklı bir üyesidir. Beyaz zemin üzerine yeşil damarlı yapısı enfes bir görüntü ortaya koyar. Bu özel yapısı sebebiyle özellikle lüks projelerde tercih edilir.

Mesela Leila…Beyaz zemin üzerine sarı ve yeşil damarların muhteşem ahengine hayran kalacaksınız.

Mesela Altisimo…Beyaz zemin üzerine mavimsi gri damarları ile ön plana çıkmıştır. Özellikle mermer masalarda çok tercih edilen bir üründür.

Beyaz mermerlere son örneğimizi Panda White ile verelim. Panda White , beyaz zemin üzerine siyah damarlı yapısıyla dikkat çeker. Siyah ve beyazın muhteşem uyumu ve frekansını Panda White ile evinizde yaşayabilirsiniz…

Mermer Mutfak Masası Modelleri

lamar porselen sahara noir1

Siyah mermer de siyah rengi sevenler için özel ürünlere sahiptir. Siyah mermerde 3 ürüne dikkatleri  çekmek isteriz. Alexander Black, Nero Marquina ve Sahara Noir….

Alexander Black kar beyazı damarlı siyah bir mermer çeşididir. Belirgin siyah ve beyaz yapısıyla her türlü projede rahatlıkla kullanılır. Masa tercihini siyahtan yana kullanmak isteyenler için eşsiz bir üründür.

Nero Marquina ise siyah zemin üzerine serpiştirilmiş karmaşık beyaz çizgilerle çok zarif bir üründür. Çin’den çıkarılmaktadır. Siyah ve beyazı bir arada kullanmak isteyenler için benzersiz bir seçenektir.

Sahara Noir ise Tunus’tan çıkarılan bir üründür. Keskin siyah zemin adeta gökyüzünü andırır. Bu zemin üzerine çapraz ve yatay olarak altın rengi ve kahverengi çizgi ve damarlar büyüleyicidir. Ortama eşsiz bir hava katar.

Mermer masalarda tercih edilen ana renkler beyaz ve siyah mermer çeşitleri olmakla birlikte farklı renklerde birçok harika mermer masa çeşitleri de oldukça popülerdir.

Özellikle ülkemizden çıkarılan Elazığ Vişne mermeri çok popülerdir. Vişne Mermeri, yüzeyinde şaşırtıcı bir örümcek ağı olan beyaz damarları örten koyu kiraz renge sahip muazzam bir mermerdir. Elazığ Vişne mermeri mekanınıza incelik ve zarafet katar. Farklı güzelliğiyle büyüleyen Elazığ Vişne mermeri dünyanın her tarafına ihraç edilir. Vişne mermeri mutfak masanıza şahane bir iklim katacaktır.

Egzotik bir masada yemek yemeye ne dersiniz? Cevabınız muhteşem olur ise Lemurian Blue tam size hitap ediyor. Lemurian Blue derin deniz mavisi yeşilinden altın sarısına kadar değişen labradorit unsurları barındıran koyu mavi-yeşil arkaplana sahip muazzam bir mermer çeşididir. Ortama egzotik bir hava katar. Desenleri ile büyülü bir ortam sunar.

Yeşil rengi sever misiniz? Verde Guatemala yeşilin tonlarını sevenler için harika bir seçimdir. Koyu yeşil arka plan üzerinde daha açık renkte damarlar ile zenginleşen muazzam görüntüsü aklınızı başınızdan alacak kadar güzeldir. Bu çok özel taş mutfağınızı bambaşka bir görüntüye kavuşturacak.

Gri rengi sevenlerdenseniz Athens Grey muazzam bir seçim…Athens Grey kendine özgü doğrusal bir çizgi sistemi barındıran gri tonlu bir mermer çeşididir. Ortama birleşik bir mizaç katar. Yine Pietra Grey de bir diğer gri mermer çeşididir. Çok ince beyaz çizgiler ve zor farkedilen lineer arka plan renkleri Pietra Grey’in zarafetini tamamlayan unsurlar olarak görülür.

Kahverengi seviyorsanız size önerebileceğimiz Dark Emperador mermeridir. Dark Emperador mermer, açık renkli damar ağları ile kaplı koyu kahve rengi arka planı ile dikkat çekiyor. Mutfak masanızda stil ve farklı bir egzotik hava katacaktır.

Mermer yüzyıllardır evlerimizde kullandığımız en değerli taşlardan biridir. Mutfak masalarında da en çok tercih edilen ürünlerin başında gelmektedir. En çok tercih edilen mermer masa çeşitlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Dayanıklı, hijyenik, zarif ve doğal mermer masalar hayatınıza renk katacak….

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir