porselen-mutfak-tezgahi

Neden Porselen Mutfak Tezgahı
Seçmeliyim ?

26 MAYIS 2022

Bu yazımızda, mutfaklarda son dönemde gittikçe yükselen bir trend olan porselen mutfak tezgahı nın neden tercih edilmesi gerektiği ile ilgili bilgileri sizler derledik, iyi okumalar…

mutfak-tezgahi
lamar

Mutfak Tezgahı hiç kuşkusuz mutfağın kalbini oluşturan, onu yaşayan bir mekan haline getiren şeydir.

Mutfak tezgahı için kullanılabilecek malzeme yelpazesi inanılmaz derecede çeşitlidir. 
Her malzemenin avantajları ve dezavantajları vardır ve bunların seçim yaparken iyi araştırma yapılması gerekir. Her seçenek hakkında biraz daha fazla şey öğrenene kadar hiçbir şeyi göz ardı etmemek en iyisidir. 

Bu nedenlerle mükemmel ve mutlu sofraların yolculuğunun başladığı yer olan mutfak tezgahları, mutfakta geçirdiğimiz vaktin çoğunu kaplamakta ve bu nedenle de fark ettiğimizden daha fazla önem taşımaktadır. 

tezgah dekorasyonu
mutfak tezgahı

Porselen Mutfak Tezgahı Dayanıklı Mıdır?

Binlerce yıl önce, porselenin Çin’de başlayan yolculuğu ateşten ve kilden olsa da bugün, üretim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte çok daha geniş bir kullanım alanına ve dağıtım ağına sahiptir.

Porselenin daha dayanıklı ve daha büyük ebatlarda üretiminin kolaylaşması ile birlikte, mutfak tasarımındaki kullanım alanı da genişlemiş ve nihayetinde mutfak tezgahlarının gözdesi porselen tezgahlar olmuştur.

Mutfak Tezgahı İçin Porselen

 Porselenin diğer mutfak tezgahlarına olan üstünlükleri onu hem eşsiz bir seçim hem de estetik bir duruş sahibi yapıyor.

Mutfak tezgahı; modern ya da geleneksel bir bakış açısıyla geniş ve dar alan göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Kişilerin kendi zevklerine ve kullanım amacına hizmet edecek şekilde planlanmalı ve dekore edilmelidir. Mutfak tezgahımızda değişikliğe giderken duvar rengi, tezgah ve dolaplarımızı göz önünde bulundurmalıyız.

Zaman geçtikçe dünyada yeni trendin sadeleşmek olduğunu görüyoruz. Sade ve şık tezgahlar bu dönemde karşımıza oldukça fazla çıkıyor. Biz de mutfak tezgahı için bu doğrultuda seçimlerimizi yapabiliriz. Mutfak tezgahı için öncelikle alanın genelini göz önünde bulundurmalıyız. Dolap ve duvar renkleri bizim için iyi bir rehber olacaktır. 

Siz de mutfağınızı daha keyifli bir ortama çevirmek istiyorsanız porselen tezgahları deneyebilirsiniz. Hijyenik, dayanıklı ve güzel bir görüntüsü olan porselen tezgahlar sayesinde yemek yapmak ayrıca sizin için keyifli olacak. 

Porselen hijyeniktir, pastanızı tezgahın üzerinde yapabilirsiniz.

Porselen Mutfak Tezgahı
Leke Tutar Mı?

Porselen tezgahlar, özellikle diğer tezgahlardan çok daha az bakım gerektirmesi nedeni ile kullanıcılara eşsiz bir kolaylık sağlamaktadırlar.

Porselen tezgahlar, yüksek sıcaklığa dayanıklı, darbelere ve çizilmelere karşı daha dirençlidir.
Bunun yanı sıra, neme karşı olan özel direnci ile bakteri ve mantar oluşmasını engelleyerek kullanıcılara insan sağlığı için tamamen zararsız ve hijyenik bir alternatif oluşturmaktadırlar.

Porselen tezgahların, kir ve leke tutmaması, temizliğinin ve bakımının da kolay oluşu, mevcut mutfak tezgahı seçenekleri arasında ön plana çıkmalarını sağlamaktadır.

 

mutfak tezgahı
porselen-tezgah-modelleri

Porselen Tezgah Solma Yapar Mı?

Birbirinden göz alıcı renk ve tasarımlarla üretilen porselen tezgahların, güneş ışını ya da uzun süre kullanım gibi nedenlerle renklerini kaybetmiyor oluşu onların bir ömür kullanılabilir olmasını sağlamakta ve bu yüzden mutfak tasarımında akıllı bir yatırım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gerek iç gerekse de dış mekan tasarımlarında kullanabileceğiniz porselen mutfak tezgahları, sunduğu dayanıklılık ve görsel şölen ile, hayalinizdeki mutfağa kavuşmanızı ve uzun yıllar sorunsuzca tadını çıkarmanızı sağlayacaktır…

Yukarıdaki videolardan kullanıcı deneyimlerine göz atabilirsiniz.

Porselen Mutfak Tezgahı Tasarımları

porselen-mutfak
mutfak tezgahı
mutfak tezgahı
mutfak-tezgahi

Lamar Porselen Tezgahlar, özgün sert yüzey malzemesidir… 

Mühendislerce ve mimarlarca sıkça tercih edilme sebebi; dayanıklı, estetik, hijyenik olmasıdır. Kullanıldığı mekanlara hem kısa vadede hem uzun vadede katma değer katarak gün geçtikçe iç mimari projelerdeki önemini arttırmaktadır. Lamar Porselen Mutfak Tezgahı müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak, sizlerle birlikte porselen mermer sektöründeki yenilikleri takip ederek faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.

2022 yılının mutfak tasarım trendleri arasında en sık telaffuz edilenlerden porselen mutfak tezgahlarının zarafeti ve dayanıklılığı, diğer ürünlerden çok daha fazla tercih edilmesini sağlarken işlevselliği ile mutfağınızı büyülü bir yaşam alanına da çeviriyor. 

 

 

Daha fazla uygulama görselleri ve farklı yüzey kaplama tasarımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

lamar
(Visited 279.053 times, 56 visits today)
Copyright © 2022 Web Tasarım.