Sra Stone Gallery
Atöyle Sohbetleri - Adana

07.01.2022

Adana’da Zamansız Taşlar

Sra Stone Gallery olarak, on altı yıldır ülkemizin dört bir yanında yer alan depolarımız ile porselenin, kuvarsın, granitin ve mermerin en güzel örneklerini hem atölyelerle hem de son kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyoruz. 

Sra Stone Gallery’de biz insan odaklı yaklaşımımız sayesinde, her geçen gün büyüyen ailemizin fertleri ile çok daha özgün ve kaliteli işler yaratmanın peşindeyiz… Ve Sra Stone Gallery ailesini herkesin tanıması, bilmesi ve güvenmesi de öncelikli hedeflerimiz arasında…Bu hayal ve amaç ile çıkılan yolda ilk duraklarımızdan biri Adana depomuz ve Adana’da birlikte çalıştığımız atölyeler oldu… 

Taş Ustalarının Ağzından Taşların İnceliği

Sra Stone Gallery Adana şubesi, özellikle limana yakınlığı dolayısıyla en yoğun çalışan depolarımızdan bir tanesi.  İtalya’dan ve Hindistan’dan ithal edilen porselenin ve kuvarsın en kaliteli ve estetik tasarımlarının dağıtımını Adana depomuzdan gerçekleştiriyoruz.
Ve elbette ki Adana’nın kendisi gibi sıcak taş ustaları ile çalışmaktan büyük keyif alıyoruz. 

Adana’da yer alan atölyelerde gerçekleştirdiğimiz sohbetlerde, taş ustalarından taş işlemenin inceliklerini dinledik. Sıcak çayın dumanı, taşların tozları ve porselenin, mermerin zarifliği eşliğinde gerçekleştirdiğimiz sohbetler bize bu işi neden sevdiğimizi bir kez daha hatırlattı. 

1967 yılından beri taş ustalığı yapan Abdullah Şanlı’nın “göründüğü zaman çok kaba ama aslında çok ince iş” derken duyduğu heyecanı, cnc operatörü İdris Arzu’nun “taş beni mutlu ediyor” cümlesindeki aşkı, kuşaktan kuşağa devam eden atölyelerinde Özden ailesinin samimiyetini; mermerin, porselenin ya da kuvarsın yolculuğunda önemli rol oynayanların işe olan bağlılıklarını görmek kendimize ve firmamıza olan inancımızı bir kez daha yeniledi. 

Küçük yaşlardan itibaren babası ile birlikte çalışan ve piyasadaki kadın gücünün önemli bir temsilcisi olan Beyza Özden’in dediği gibi, taşın tozunu bir kez yutan bir daha bu tutkudan vazgeçemiyor ve yeni jenerasyon taşın kıymetini bilerek yetişiyor. 

Hayaller Asla Bitmez

Ustalarımızdan birinin de ifade ettiği gibi “hayaller asla bitmez”. Sra Stone Gallery olarak, her geçen gün sektörde daha iyisine ve daha verimli bir çalışma şeklinde ulaşılabileceğine olan inancımız ile insanların hayatlarına dokunmaya devam etmeyi hedefliyoruz… 

Yaşam alanlarınızın yaratılmasında, estetik bir dokunuş ile yepyeni bir hikaye oluşturmasında büyük yer kaplayan taşlarımız ile; porselenin, kuvarsın ya da mermerin hikayesi ile hayallerinizi hayallerimiz yapmaktan hiç vazgeçmedik.