porselen-mutfak-tezgahi

Porselen Mutfak Tezgahlarınız İçin
Evye Önerileri

05 TEMMUZ 2022

evye-önerileri
lamar

Mutfakta geçirilen zamanlarda en çok kullanılan ürünler evyelerdir. Mutfakların işlevselliği, konforu ve şık görünümü için çeşit çeşit evyeler üretiliyor.
Evye önerilerine bakarak evyenizi doğru seçtiğiniz zaman mutfak alanlarını daha pratik ve konforlu kullanma şansı elde ediyorsunuz.

sapien stone rovere baio 4
sapien stone calacatta statuario 2

Evye, mutfağın su ile en çok temas eden bölgesi olduğu için hijyenik ve sorunsuz bir kullanım için oldukça büyük bir önem taşıyor. Mutfak tezgahlarının büyüklükleri ve modelleri ile uyumlu olan evyeleri tercih ettiğinizde mutfakta geçirdiğiniz zaman hem daha kaliteli oluyor, hem de mutfağınızın daha şık bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

İşte göz alıcı mutfaklara sahip olmanız için porselen mutfak tezgahınıza çok yakışacak evye önerileri!

evye önerileri

Mutfağınıza estetik katmak için…

Evye Önerileri
Evye Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Mutfağınızı tasarlarken ve evye seçerken, evye önerilerimiz kullanacağınız mutfak tezgahı ile birlikte mutfağınızın kalan kısmında kullanılan malzemelerin renk ve dokusunu da dikkate almanız görsel olarak çok daha uyumlu bir mutfağa sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

Evye seçerken, montaj şeklinin isteklerinize uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Mutfağınızda kullanacağınız evye, görüntüsü kadar işlevselliği ile de hayatınızı kolaylaştıran bir parça olmalı.

Porselen mutfak tezgahı ile uyumlu evye önerileri...

Porselen mutfak tezgahınız için en doğru evyeyi seçebilmek için mevcut bütün seçenekleri bilmeniz çok önemli. Evye çeşitleri lavabonun montajına, malzemesine ve şekline göre değişkenlik gösterir. Sizin için evye çeşitlerini şöyle sıralayabiliriz.

sapien stone rovere buckskin 2
sapien stone calacatta light 4

Montajına göre evye önerileri

– Tezgah üstü evye
Bu evyelerin montajı oldukça kolay yapılıyor. Bundan dolayı kullanıcılar tarafından çok sık tercih ediliyor. Tezgah üstü evyelerin dezavantajı ise tezgaha su-sıvı döküldüğünde sıvıyı doğrudan lavaboya aktarmanızı önler.

– Tezgah altı evye

Bu evye modeli de tezgah üst lavabo kadar popüler olup kullanımı yaygındır. Bu modelde lavabo tezgahın altına monte edilir, tezgahın alt tarafına asılır ya da alt dolap yapısıyla desteklenirler. Tezgah altı evrelerin avantajı, sıvıyı doğrudan lavaboya doğru aktarabilmenizdir.

– Tezgaha sıfır evye

Tezgah üstü ve tezgah altı evye modelleri uzun yıllardan beri kullanılıyor. Son yıllarda daha şık mutfaklar için tasarlanan sıfır eyveler mutfaklara estetik katıyor.
Tezgaha sıfır evye modelinde lavabo tezgahla aynı seviyede olacak şekilde hazırlanır. Bunun için tezgah yüzeyine bir çentik açılır. Daha sonra lavabo çentik kısmını örtecek biçimde monte edilir. Böylece tezgaha sıfır evye elde edilir.

Şekline göre evye önerileri

– Tek gözlü evye

Bu lavabo tipinde bölünmüş havza yoktur. Tek göz evye tencere, tava gibi büyük malzemeleri yıkamak için yeterli kapasitedir. Küçük mutfaklar için tek göz evye kullanışlı ve idealdir.

– Çift gözlü evye

Evye havzası düzenlemesinin en popüler modeli olan çift lavabolar, bir tarafta yıkamayı ve diğer tarafta durulama yapılmasını sağlar. Büyük mutfaklar için tercih edilmesi idealdir.

sapien-stone-calacatta-light-1

Şekline göre evye önerileri

– Granit Evye

Granit evye kuvars ve tozlarının reçine benzeri doğal bir malzeme ile harmanlanıp, kalıplara dökülerek, fırınlanmasından oluşan uzun ömürlü olması sebebiyle en çok tercih edilen evye gruplarındandır.

Granit evyeler, 280 derece ısıya ve çarpmalara karşı dayanıklıdır.Malzemenin özel yoğunluğu ve dayanıklığı sayesinde çiziklere karşı belirgin bir dirence sahiptir. Kaygan, pürüzsüz ve geçirgen olmayan yüzeyinden dolayı kolay temizlenebilmektedir.

– Paslanmaz çelik evye

Paslanmaz çelik evyeler temiz görünümü ve dayanıklılığıyla kullanıcılar için cazip bir modeldir. Bununla birlikte çelik evyelerin kendi içinde daha kaliteli olanları vardır. Kaliteli bir paslanmaz çelik lavabo satın aldıysanız dayanıklılık ve uzun kullanım ömrü sunar. 
Granit lavaboya göre daha ekonomiktir. Kullanım esnasında bakım gerektirir.

– Dökme demir evye

Dökme demir evyeler, parlak lavabo görünümünden hoşlanıyorsanız sizin için ideal bir seçim olabilir. Bu evye modeli sert, dayanıklı ve sağlamdır. Ancak ağır bir malzeme olduğu için montajı zordur. Renk seçeneği olarak beyaz olanları popürlerdir. Temizliği ve bakımı kolaydır.

 Akrilik evye

Akrilik mutfak evyesi lekelere karşı çok dayanıklı ve kullanışlı bir evye çeşididir. Akrilik lavabonun en büyük avantajı diğer evye modellerine göre çok daha ucuz olmasıdır. Benzer şekilde dökme demire kıyasla çok hafiftir ve her türlü tezgah montajında kolaylık sağlar.

Evye modelinizi seçerken, mutfak tezgahınızı düşünerek tasarımınıza en çok yakışan evyeyi tercih etmenizi öneririz.

Daha fazla mutfak önerileri ve tasarım harikası porselen mutfak tezgahlarını görmek için bizi takipte kalabilir, instagram sayfamıza göz atabilirsiniz.

sapien stone noir 6
sapien stone urban antracite 5
sapien stone premium white 2
amerikan-mutfak-modelleri

Daha fazla uygulama görselleri ve farklı yüzey kaplama tasarımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

lamar